Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
12 Grudzień 2018, 01:24:33

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj

Stats
7232 wiadomości w 1767 wątkach, wysłane przez 835 użytkowników
Najnowszy użytkownik: ineks
+  Idea Bank Opinie
|-+  Kredyty i pożyczki
| |-+  Kredyt na start firmy
| | |-+  Kredyt na start dla nowych firm 2013
« poprzedni następny »
                                    Polecaj:
Strony: [1]
Wątek: Kredyt na start dla nowych firm 2013  (Przeczytany 20365 razy)
piotrekm
Weteran
*****
Wiadomości: 648Zobacz profil
« : 13 Grudzień 2011, 11:07:42 »

Kredyt na start dla nowych firm 2013
Kredyty na start działalności mają przede wszystkim banki, które kierują swoją ofertę dla firm. Są to przede wszystkim:  FM Bank, Idea Bank oraz już teraz coraz mniej Getin Bank. W każdym przypadku uzyskanie kredytu na start obwarowane jest warunkami, które należy spełnić. FM Bank wymaga chociażby przedstawienia biznesplanu, Getin Bank wyznaczył minimalny wiek kredytobiorcy, a Idea Bank żąda zabezpieczenia hipotecznego.

Kolejność przypadkowa:


 

I. FM Bank - FM Kredyt na StartBank jest w stanie udzielić kredytu na kwotę 30 tys. zł pod warunkiem, że prognozowany przychód na najbliższe 12 miesięcy nie powinien być niższy niż czterokrotność kwoty kredytu, okres kredytowania do 24 miesięcy, oprocentowanie kredytu 16 %, prowizja 5 %, w banku należy przedstwić biznesplan.II. Getin Bank 


Kredyt Na Start - kwota kredytu to 15 tys. zł, min. wiek kredytobiorcy to 28 lat, w przypadku małżeństw - 25 lat, firma działająca nie dłużej, niż 6 miesięcy, okres kredytowania od 3-48 miesięcy, oprocentowanie 16-20 %, wymagane jest ubezpieczenie kredytu zaczynające się od 5,5 %. Bank nie pobiera ołaty za wcześniejszą spłatę kredytu.


III. Idea Bank

Kredyt na Start ? bank jest skłonny pożyczyć nawet 200 tys. zł, wymagane jest zabezpieczenie hipoteczne, historia każdego klienta jest sprawdzana w BIK oraz innych bazach, okres kredytowania do 15 lat, oprocentowanie kredytu zależy od historii kredytowej klienta, prowizja przygotowawcza od 2,99 % ubezpieczenia od utraty wartości nieruchomości, opłata za wcześniejszą spłatę kredytu wynosi 2,5 %.

 

Kredyt do 20 tyś zł - Limit uruchamiany w koncie firmowym, oprocentowanie zależne od wynegocjowanych warunków. Bank wylicza zdolność kredytową na podstawie obrotów na koncie firmowych z przynajmniej 2 - 3 miesięcy w stecz.

 IV. mBankLimit kredytowy do 10 tyś zł - Kredyt dla wybranych firm, które mają rachunek firmowy w mBanku. Limit udzielany na okres 12 miesięcy z oprocentowaniem około 18%. Inne opłaty to: Opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego - 0 zł, Prowizja za
udzielenie kredytu - od 1,5% do 5% kwoty kredytu, Prowizja za podwyższenie kwoty kredytu - od 1,5% do 5% kwoty podwyższenia Prowizja za odnowienie kredytu - 2% kwoty odnowienia.

 

V. PolbankLimit Kredytowy  - Dla przedstawicieli tzw.  wolnych zawodów: architekci budowlani, lekarze medycyny (ze specjalizacją), lekarze stomatologii, lekarze weterynarii, analitycy medyczni, biegli księgowi, (audytorzy), samodzielni księgowi, doradcy podatkowi,  prawnicy (adwokaci, notariusze, radcy prawni),  komornicy, rzecznicy patentowi, rzeczoznawcy majątkowi, tłumacze przysięgli, geodeci.

Firmy rozpoczynające działalność gospodarczą są zwolnione z opłaty  za rozpatrzenie wniosku.Bez opłat za wcześniejsze spłacenie kredytu. Bez opłat za niewykorzystaną kwotę w ramach przyznanej Linii Kredytowej.Standardowa prowizja wynosi 1,5%. Dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą istnieje możliwość zmniejszenia prowizji do 0% w przypadku konsolidacji kredytów lub przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym - Program Busola.

Dla Kredytów zabezpieczonych do 100.000 zł wystarczą dokumenty rejestrowe oraz dokument potwierdzający przynależność do grupy wolnych zawodów.

Kredyt może przyjąć szereg formy:

Linie Kredytowe - 12 miesięcy (automatyczne odnowienie);
Kredyt Obrotowy - do 10 lat;
Kredyt Rozwojowy - do 10 lat

Kredyt na Sprzęt - do 10 lat;
Kredyt na Lokal - do 25 lat

 
« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień 2012, 10:48:49 wysłane przez piotrekm » Zapisane
Link
Użytkownicy
Aktywny użytkownik
*
Wiadomości: 230


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 30 Maj 2012, 11:25:46 »

« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2012, 11:49:04 wysłane przez Administrator » Zapisane
piotrekm
Weteran
*****
Wiadomości: 648Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 15 Grudzień 2012, 11:26:02 »

Choć kilka banków posiada kredyty na start dostanie ich graniczy z cudem. Przykładowo jednoosobowa firma zatrudniająca pracownika, która jest nowo powstała - założona od 1 - 3 miesięcy temu może liczyć na kredyt na start tylko w PKO i Idea Banku, jeśli okres kredytowania ma być dłuższy niż rok. Do roku czasu kredyt udziela także bank Pekao SA. Biorąc np. 20 tysięcy zł kredytu na 5 lat warunki przedstawiają się następująco w tych bankach następująco:

Idea BankKredyt na star w Idea Banku oprocentowane jest na poziomie: WIBOR 3M + wynegocjowana marża banku. Bank z reguły nie pobiera prowizji (ta jest od 0%), ale wymagane jest ubezpieczenie kredytu. Miesięczne raty są na poziomie 336,17 zł. Za cały okres kredytowania przyjdzie nam dopłacić 4 829,21 zł. Porównując tą kwotę z np. pożyczką bezzwrotną w Idea Banku (zwrot po 10 latach rzędu 58 tyś złotych) to kwota ta nie jest wygórowana. Środki dostaniemy dość szybko, bo w około 2 dni od przyznania kredytu. Złożenie wniosku o kredyt jest za darmo, więc nawet w chwili kiedy kredyt nie zostanie przyznany nic nas to nie będzie kosztować.


PKO BPW banku PKO przy kredycie inwestycyjnym MSP dostaniemy nieco gorsze warunki. Oprocentowanie WIBOR 3M + marża banku od 2,9%. Prowizja  0,1%, ale min. 250 zł. W PKO za rozpatrzenie wniosku zapłacimy 1,5% niezależnie przydzielenia kredytu czy też nie. Przy założonych 20 tysiącach na 5 lat rata będzie na poziomie : 399,99 zł. Bankowi będziemy musieli oddać 3 999,40 zł + prowizja. Pieniądze na koncie do 7 dni od udzielania kredytu.


Pekao SAKredyt w Pekao SA udzielany jest w ramach unijnego programu "Konkurencyjność i innowacje". Jest to jeden z trzech banków w Polsce uczestniczących w tym programie, a jako jedyny oferuje kredyty dla firm rozpoczynających działalność. O kredyt ten mogą się starać firmy działające na rynku nie dłużej niż 2 lata i które wystawiły co najmniej 1 fakturę (rachunek) opłaconą przez kontrahenta. Bank udziela takiego kredytu wyłącznie na okres 1 roku ? nie ma możliwości dłuższego kredytowania. Warunki kredytu nie są zachęcające a krótki okres powoduje drastyczny wzrost rat miesięcznych - przy 20 tyś - 1785 zł. Całkowita kwota do oddania to: 22 073,87. Bank pobiera 0,1% min. 250 zł za rozpatrzenie wniosku oraz prowizję w wysokości 2% min. 300 zł. Pieniądze dostaniemy nawet w przeciągu 1 dnia.


Inne produkty, które można wziąć na rozwój firmy:

mBankmBank nie posiada typowo kredytu na start, ale można skorzystać z debetu na koncie w wysokości ok. 15 tyś. Pieniądze są dostępne w kilka minut po wzięciu kredytu. Pożyczone pieniądze są jednak dość wysoko oprocentowane:  18,25% a prowizja za udzielenie wynosi od 1,5 do 5%. Nie ma ubezpieczenia oraz opłaty za rozpatrzenie wniosku.

MultiBankMultiBank udziela identycznego kredytu w rachunku jak mBank. Produkt nazywa się: Dopuszczalne Saldo Debetowe. Oprocentowanie wynosi 20% w skali roku i nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty.Credit AgricoleCredit Agricole proponuje kredyt w rachunku zabezpieczony depozytem. Prowizja za jego udzielenie wynosi 1,5%, a oprocentowanie ustalane jest wg wzoru: oprocentowanie środków na rachunku oszczędnościowym lub lokacie plus 2% minus WIBOR 1M. O taki produkt kredytowy ubiegać się może firma już od pierwszego dnia działalności, a otrzyma maksymalnie 300 tys. zł z maksymalnym okresem kredytowania wynoszącym 12 miesięcy.


Pozostałe bankiPozostałe banki udzielą kredytowania przedsiębiorcy, ale pod warunkiem, że jego firma utrzymała się już na rynku pierwszych 12 miesięcy. W ofertach takich wyróżnia się Invest Bank, który finansuje przedsiębiorców prowadzących działalność co najmniej 6 miesięcy. W Kredyt Banku standardowo trzeba prowadzić firmę 12 miesięcy, aby starać się o kredyt. Jednak wystarczy krótszy czas prowadzenia firmy pod warunkiem prowadzenia uproszczonej księgowości i wykonywania wolnego zawodu, np. adwokata, lekarza lub architekta. Takim osobom proponowany jest odnawialny limit kredytowy, tzw. szybki kredyt dla branż. Wolne zawody mogą liczyć także na kredyt w POLBANKU.

« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień 2012, 11:29:43 wysłane przez piotrekm » Zapisane
ewelka88
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 200


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 10 Kwiecień 2017, 09:40:41 »

Zawsze się zastanawiam czy kredyt jest dobrym rozwiązaniem Uśmiech Prawda jest taka, że w rozwijającej się firmie czasem dobrze przeprowadzony audyt może bardzo pomóc. Wiem, że firma Roedl ma bardzo dobre oferty jesli chodzi o róznego rodzaju usługi, które usprawniają finanse firmy! Uśmiech
Zapisane
sorka
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 5


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 15 Marzec 2018, 05:26:32 »

Kredyt to ryzyko, ale też szansa na rozwinięcie firmy. Jeśli mamy szanse na rozszerzenie działalności- warto zaryzykować.
Zapisane

jakubczak
Aktywny użytkownik
***
Wiadomości: 107


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 29 Lipiec 2018, 11:56:39 »

Nie trzeba zaciągać kredytu w banku. Zamiast na niego można zdecydować się na zaciągnięcie pożyczki prywatnej. Jednym z portali, który pośredniczy pomiędzy inwestorami prywatnymi i tym samym upraszcza wszelkie formalności jest między innymi  https://monebay.pl/ :-). Skorzystaj z niego, a nie pożałujesz!
Zapisane
Strony: [1]  
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines