Strona głównaPomocSzukajZaloguj sięRejestracja

Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?
12 Grudzień 2018, 02:14:22

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj

Stats
7232 wiadomości w 1767 wątkach, wysłane przez 835 użytkowników
Najnowszy użytkownik: ineks
+  Idea Bank Opinie
|-+  Kredyty i pożyczki
| |-+  Kredyt na start firmy
| | |-+  Kredyt na otwarcie działalności gospodarczej 2013
« poprzedni następny »
                                    Polecaj:
Strony: [1]
Wątek: Kredyt na otwarcie działalności gospodarczej 2013  (Przeczytany 23793 razy)
piotrekm
Weteran
*****
Wiadomości: 648Zobacz profil
« : 12 Grudzień 2011, 10:47:45 »

Kredyt na otwarcie działalności gospodarczej 2013 

W Polsce założenie własnej działalności nie jest łatwe. Zwłaszcza gdy chodzi o działalność na którą trzeba posiadać specjalne pozwolenia, zezwolenia lub koncesje. Niewiele lepiej wygląda sprawa finansowania pomysłów młodych przedsiębiorców. Wszech obecność dotacji i możliwość finansowania pomysłów często pozostaje medialną fikcją rozsiewaną także przez firmy zajmujące się dotacjami. Rzeczywistość jest jednak bardziej brutalna i jedynym sposobem pozyskania pieniędzy są banki...

 

Okazuje się, że tylko kilka banków udziela kredytu na start, pozostałe instytucje stawiają na linie kredytowe w koncie lub salda debetowe. Nadal jednak zdecydowana większość banków nie jest zainteresowana oferowaniem kredytów młodym firmom.


Banki dedykowane dla firm 


Kredyty na rozpoczęcie działalności mają przede wszystkim banki, które kierują swoją ofertę dla firm. Są to przede wszystkim:  FM Bank, Idea Bank oraz Getin Bank. W  każdym przypadku uzyskanie kredytu na start obwarowane jest warunkami, które należy spełnić. FM Bank wymaga chociażby przedstawienia biznesplanu, Getin Bank wyznaczył minimalny wiek kredytobiorcy, a Idea Bank żąda zabezpieczenia hipotecznego. W tej ostatniej ofercie można jednak zyskać najwięcej pieniędzy - nawet do 200 tys. zł.

 

 
I. FM Bank (FM Kredyt na Start)

Bank jest w stanie udzielić kredytu na kwotę 30 tys. zł pod warunkiem, że prognozowany przychód na najbliższe 12 miesięcy nie powinien być niższy niż czterokrotność kwoty kredytu, okres kredytowania do 24 miesięcy, oprocentowanie kredytu 16 %, prowizja 5 %, w banku należy przedstwić biznesplan.II. Getin Bank

 

Kredyt Na Start ? kwota kredytu to 15 tys. zł, min. wiek kredytobiorcy to 28 lat, w przypadku małżeństw ? 25 lat, firma działająca nie dłużej, niż 6 miesięcy, okres kredytowania od 3-48 miesięcy, oprocentowanie 16-20 %, wymagane jest ubezpieczenie kredytu zaczynające się od 5,5 %. Bank nie pobiera ołaty za wcześniejszą spłatę kredytu.


III. Idea BankKredyt na Start ? bank jest skłonny pożyczyć nawet 200 tys. zł, wymagane jest zabezpieczenie hipoteczne, historia każdego klienta jest sprawdzana w BIK oraz innych bazach, okres kredytowania do 15 lat, oprocentowanie kredytu zależy od historii kredytowej klienta, prowizja przygotowawcza od 2,99 % ubezpieczenia od utraty wartości nieruchomości, opłata za wcześniejszą spłatę kredytu wynosi 2,5 %.

 

Kredyt do 20 tyś zł - Limit uruchamiany w koncie firmowym, oprocentowanie zależne od wynegocjowanych warunków. Bank wylicza zdolność kredytową na podstawie obrotów na koncie firmowych z przynajmniej 2 - 3 miesięcy w stecz.

 Kredyty na start w innych bankach


 
IV. mBank

Limit kredytowy do 10 tyś zł - Kredyt dla wybranych firm, które mają rachunek firmowy w mBanku. Limit udzielany na okres 12 miesięcy z oprocentowaniem około 18%. Inne opłaty to: Opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego - 0 zł, Prowizja za
udzielenie kredytu - od 1,5% do 5% kwoty kredytu, Prowizja za podwyższenie kwoty kredytu - od 1,5% do 5% kwoty podwyższenia Prowizja za odnowienie kredytu - 2% kwoty odnowienia.


V. Polbank

Limit Kredytowy  - Dla przedstawicieli tzw.  wolnych zawodów:
- architekci budowlani
- lekarze medycyny (ze
specjalizacją)
- lekarze stomatologii
- lekarze weterynarii
- analitycy medyczni
- biegli księgowi
(audytorzy)
- samodzielni księgowi
- doradcy podatkowi
- prawnicy (adwokaci,
notariusze, radcy prawni)
- komornicy
- rzecznicy patentowi
- rzeczoznawcy majątkowi
- tłumacze przysięgli
- optometryści
- geodeci

Firmy rozpoczynające działalność gospodarczą są zwolnione z opłaty  za rozpatrzenie wniosku.Bez opłat za wcześniejsze spłacenie kredytu. Bez opłat za niewykorzystaną kwotę w ramach przyznanej Linii Kredytowej.Standardowa prowizja wynosi 1,5%. Dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą istnieje możliwość zmniejszenia prowizji do 0% w przypadku konsolidacji kredytów lub przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym - Program Busola.

Dla Kredytów zabezpieczonych do 100.000 zł wystarczą dokumenty rejestrowe oraz dokument potwierdzający przynależność do grupy wolnych zawodów.

Kredyt może przyjąć szereg form:

Linie Kredytowe - 12 miesięcy (automatyczne odnowienie);
Kredyt Obrotowy - do 10 lat;
Kredyt Rozwojowy do 10 lat

Kredyt na Sprzęt - do 10 lat;
Kredyt na Lokal - do 25 lat

 
« Ostatnia zmiana: 15 Grudzień 2012, 11:40:44 wysłane przez Administrator » Zapisane
Link
Użytkownicy
Aktywny użytkownik
*
Wiadomości: 230


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 30 Maj 2012, 11:26:57 »

Zapisane
Administrator
Administrator
Redaktor
*****
Wiadomości: 310


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 15 Grudzień 2012, 11:39:40 »

Przykładowo jednoosobowa firma zatrudniająca pracownika, która jest nowo powstała - założona od 1 - 3 miesięcy temu może liczyć na kredyt na start tylko w PKO i Idea Banku, jeśli okres kredytowania ma być dłuższy niż rok. Do roku czasu kredyt udziela także bank Pekao SA. Biorąc np. 20 tysięcy zł kredytu na 5 lat warunki przedstawiają się następująco:

Idea BankKredyt na star w Idea Banku oprocentowane jest na poziomie: WIBOR 3M + wynegocjowana marża banku. Bank z reguły nie pobiera prowizji (ta jest od 0%), ale wymagane jest ubezpieczenie kredytu. Miesięczne raty są na poziomie 336,17 zł. Za cały okres kredytowania przyjdzie nam dopłacić 4 829,21 zł. Porównując tą kwotę z np. pożyczką bezzwrotną w Idea Banku (zwrot po 10 latach rzędu 58 tyś złotych) to kwota ta nie jest wygórowana. Środki dostaniemy dość szybko, bo w około 2 dni od przyznania kredytu. Złożenie wniosku o kredyt jest za darmo, więc nawet w chwili kiedy kredyt nie zostanie przyznany nic nas to nie będzie kosztować.


PKO BPW banku PKO przy kredycie inwestycyjnym MSP dostaniemy nieco gorsze warunki. Oprocentowanie WIBOR 3M + marża banku od 2,9%. Prowizja  0,1%, ale min. 250 zł. W PKO za rozpatrzenie wniosku zapłacimy 1,5% niezależnie przydzielenia kredytu czy też nie. Przy założonych 20 tysiącach na 5 lat rata będzie na poziomie : 399,99 zł. Bankowi będziemy musieli oddać 3 999,40 zł + prowizja. Pieniądze na koncie do 7 dni od udzielania kredytu.


Pekao SAKredyt w Pekao SA udzielany jest w ramach unijnego programu ''Konkurencyjność i innowacje''. Jest to jeden z trzech banków w Polsce uczestniczących w tym programie, a jako jedyny oferuje kredyty dla firm rozpoczynających działalność. O kredyt ten mogą się starać firmy działające na rynku nie dłużej niż 2 lata i które wystawiły co najmniej 1 fakturę (rachunek) opłaconą przez kontrahenta. Bank udziela takiego kredytu wyłącznie na okres 1 roku ? nie ma możliwości dłuższego kredytowania. Warunki kredytu nie są zachęcające a krótki okres powoduje drastyczny wzrost rat miesięcznych - przy 20 tyś - 1785 zł. Całkowita kwota do oddania to: 22 073,87. Bank pobiera 0,1% min. 250 zł za rozpatrzenie wniosku oraz prowizję w wysokości 2% min. 300 zł. Pieniądze dostaniemy nawet w przeciągu 1 dnia.
Zapisane
opinie
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 15


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 17 Maj 2013, 10:58:55 »

idea bank ma najbardziej dostępny kredyt.
Zapisane
vicotria
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 45


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 04 Czerwiec 2013, 11:16:38 »

Też się zgadzam z tym, że Idea Bank ma najbardziej dostępny kredyt. Szkoda, że inne banki są tak restrykcyjne, teraz by dostać kredyt na start to trzeba mieć szczęście. To moja prywatna opinia...
Niestety sam bank nie może mieć gwarancji, że dana firma utrzyma się na rynku i da zyski, a także będzie spłacać taki kredyt.

Powodzenia Wam życzę, jakby co to na tej stronie są porównania www.kalkulator.pl/kredyt-dla-firm Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 09 Kwiecień 2014, 03:20:47 wysłane przez vicotria » Zapisane
Marysia89
Nowy użytkownik
*
Wiadomości: 6


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 01 Wrzesień 2018, 07:33:53 »

Jeżeli zakładasz nową firmę to poszukałabym też firmy księgowej na Twoim miejscu. Jeżeli ktoś się nie zna na księgowości/rachunkowości to lepiej samemu się za to nie zabierać, bo można sobie narobić problemów. Ifirma posiada wiele fajnych i prostych w obsłudze programów, np mala ksiegowosc w ifirma.pl.
Zapisane
Strony: [1]  
« poprzedni następny »
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2011, Simple Machines